fbpx

technologia dla branży rolniczej

BIOTREX

Odkryj potencjał ukryty w glebie

Łączymy ugruntowane, dobrze poznane analizy z nowoczesnymi badaniami biologicznymi, by zyskać pełny obraz o zdrowiu gleby
i jej potencjale plonotwórczym.

Twoje plony są tak dobre,
jak gleba, w której rosną

Badania gleby i optymalizacja techniki agronomicznej to prosta droga do długotrwałych korzyści. Dzięki badaniom gleby można ograniczyć koszty nawożenia, zwiększyć plony oraz zabezpieczyć gleby przed degradacją.

Prowadzenie efektywnego rolnictwa wymaga świadomości i wiedzy, którą można uzyskać w prosty sposób dzięki nowoczesnym technologiom.

Nowoczesne narzędzia dla
współczesnego rolnictwa

Współczesne możliwości technologiczne pozwalają na dogłębne poznanie stanu i jakości życia biologicznego gleby, i jako Somigro jesteśmy przekonani, że wiedza ta uzupełniona o zasobność mineralną i organiczną gleby jest kluczem do świadomego i opłacalnego zarządzania uprawą.

Mikroorganizmy żyją w Twojej glebie, gotowe pomóc Twoim roślinom lepiej rosnąć. To, czego potrzebujesz, to niezawodne narzędzie wspierające podejmowanie decyzji.

Wiele powszechnych praktyk (monokultura, głęboka orka, przenawożenie) prowadzi z czasem do obniżenia jakości gleby. Może to prowadzić do pogarszającej się jakości plonów.

Twoja gleba jest Twoim największym atutem. Poznaj innowacyjne technologie, dzięki którym podejmowanie decyzji stanie się łatwiejsze, a zarządzanie uprawą – efektywniejsze.

TECHNOLOGIA

BIOTREX

Technologia BIOTREX to nowatorski wskaźnik przeznaczony do oceny aktywności i różnorodności mikroorganizmów glebowych. Został opracowany w Japonii przez profesora Kazunari Yokoyamę i opiera się na uznanym w świecie naukowym systemie firmy Biolog. W rękach doświadczonego rolnika stanowi niezawodne narzędzie wspomagające podejmowanie decyzji we wszystkich obszarach rolnictwa, w których naturalne procesy glebowe są czynnikiem krytycznym.

Z technologią BIOTREX możesz:

  • Mierzyć wydajność procesów biologicznych na polu,
  • Oceniać wpływ praktyk i produktów na biologiczną jakość gleby,
  • Monitorować i raportować działania regeneratywne.

Metoda BIOTREX pozwala ocenić jak sprawnie zachodzą procesy biologiczne w glebie, takie jak rozkład resztek roślinnych i innej materii organicznej, udostępnianie składników pokarmowych roślinom oraz tworzenie próchnicy. Określamy to na podstawie tego co i jak szybko “jedzą” mikroorganizmy żyjące w glebie.

W laboratorium wykorzystujemy płytki zawierające 31 lub 95 różnych związków organicznych, takich jakie można znaleźć na polu. Na płytki nanosimy mikroorganizmy z próbki gleby i przez 48 godzin obserwujemy jak wiele różnych związków i jak sprawnie są w stanie “zjeść”.

Na podstawie wyników analiz obliczamy Indeks BIOTREX, czyli wskaźnik określający aktywność i różnorodność mikroorganizmów, a co za tym idzie – procesów biologicznych przeprowadzanych na polu.

zalety aktywnej gleby

Lepsza dostępność składników odżywczych pozwala na pełne wykorzystanie stosowanych nawozów. Zwiększona zdolność do sekwestracji węgla i tworzenia próchnicy poprawia jakość gleby i retencję wody, co dodatkowo zwiększa odporność uprawy w przypadku suszy lub zalania. Wysoka aktywność i różnorodność mikroorganizmów zapewnia stabilność oraz równowagę pomiędzy pożytecznymi mikroorganizmami i patogenami.

Technologia BIOTREX jest uniwersalna, niezależnie od typu gleby i uprawy. Pobranie próbek nie wymaga specjalnego przygotowania i jest zgodne z ugruntowanymi praktykami.

Dzięki standaryzacji i automatyzacji, od pobrania próbki na polu do raportu w Twojej skrzynce odbiorczej, cała analiza trwa nie dłużej niż dwa tygodnie.

TECHNOLOGIA

RODZAJE BADAŃ MIKROBIOLOGICZNYCH

BIOTREX 95

  • 95 różnych związków organicznych,
  • Wysoka rozdzielczość i precyzja,
  • Odpowiedni do porównań i statystyk,
  • Wygodne narzędzie do złożonych i długotrwałych eksperymentów.

BIOTREX 31

  • 31 różnych związków organicznych,
  • Odpowiedni do oceny i monitorowania jakości biologicznej gleby,
  • Idealny na start.

Kto bada, nie błądzi.

Dobra znajomość gleby i jej potrzeb pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Żyzna gleba bogata w próchnicę, pełna aktywnych i różnorodnych mikroorganizmów jest tym, czego potrzebują Twoje rośliny, by lepiej rosnąć.

Zacznij działać już teraz, by lepiej i efektywniej zarządzać uprawą.

nowoczesne rolnictwo

Obniż koszty, zwiększ potencjał plonotwórczy
i wykorzystaj w pełni możliwości swojego pola.

Farmtech

FarmTech Spółka z o.o.
KRS: 0000470418
REGON: 281516639
NIP: 742-224-76-20

siedziba

ul. Przelot 24,
60-408 Poznań, Polska

Laboratorium

ul. Wrocławska 152a
45-835 Opole
GPS: 50.682228339990466,
17.880262198376037

kontakt

office@farmtech.pl
laboratorium@farmtech.pl
+48 694 475 446